Pomogli użądlonemu dziecku, a następnie reanimowali maratończyka.

Zakończyły się 10. Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Zorganizowane zostały przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

W zawodach startowało 20 drużyn. Wyłącznie najlepsi. Przez cały dzień w wybranych punktach Gliwic zawodnicy wypełniali wyznaczone zadania. W tym roku ratownicy musieli m. in. udzielić pomocy dziecku użądlonemu przez owada, przeprowadzić reanimację biegacza, który stracił przytomność po zakończeniu maratonu, a także pomóc pacjentowi po upadku. Na wykonanie każdego zadania było 10 minut.

- Mistrzostwa mają charakter rywalizacji sportowej, ale to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, prawdziwe zdarzenia z codziennej pracy w realnym, miejskim otoczeniu. Niezależnie od rywalizacji, mistrzostwa to również okazja to spotkania ludzi z branży, dyskusji i wymiany doświadczeń – mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Większość startujących byli to reprezentanci zespołów ratowniczych spoza województwa śląskiego. Ratownicy z katowickiego WPR również uczestniczyli w mistrzostwach, ale – jak przystało na gospodarzy – nie zostali ujęci w generalnej klasyfikacji.

Zwycięzców poznamy jutro.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Źródło: WPR w Katowicach.