Najstarszy nosorożec żyje u nas. Faith za kilka dni będzie obchodzić swoje kolejne urodziny. W prezencie otrzyma nowy dom.

Dom będzie gotowy jeszcze w tym roku. Kosztować ma 2,8 mln. zł. Powiększy się również wybieg dla nosorożców. Seniorka Faith oraz Zulus, Hope i Nambi będą miały dla siebie cztery razy więcej miejsca niż dotychczas.

Faith urodziła się w 1970 r. Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego trafiła w 1980 r. Za kilka dni ukończy 48 lat. Prawdopodobnie już dziś jest najstarszym nosorożcem na świecie.

Zoo w Chorzowie ma dobrą "rękę" do zwierząt. Hipopotam Hipolit również był najstarszym przedstawicielem swojego gatunku na świecie. Umarł ze starości w wieku 55 lat.

Pawilon dla nosorożców będzie w pełni ekologiczny. Zostanie wybudowany z drewna. Posiadać ma rampę widokową dla zwiedzających. W środku przewidziano łącznie pięć boksów, przy czym trzy z nich będą miały możliwość połączenia w jeden duży wewnętrzny wybieg ekspozycyjny, w którym nosorożce prezentowane będą publiczności w czasie niesprzyjających warunków pogodowych.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Śląskie zoo.