Legitymacja zamiast karty ŚKUP również przez całe wakacje. I młodzież jedzie za darmo.

Dzieci i młodzież poniżej lat 16 mają prawo do nieodpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Wystarczy tylko ważna legitymacja szkolna.

Docelowo nawet ci uczniowie, którzy podróżują autobusami i tramwajami KZK GOP nieodpłatnie, będą musieli posiadać swoją kartę ŚKUP. Na razie jednak nie muszą się spieszyć z jej wyrobieniem ani oni, ani też ich rodzice. Decyzją kierownictwa KZK GOP czas na wyrobienie "spersonalizowanej" karty ŚKUP mają do końca września.

Obecnie karty ŚKUP ze stuprocentową zniżką (przejazd za 0 zł) posiada 60 tys. dzieci i młodzieży. Uprawnienie takie ma aż 130 tys. uczniów. Z tego wynika, że jeszcze 70 tys. osób powinno je sobie wyrobić. Pamiętajmy, że legitymacje są honorowane w autobusach i tramwajach KZK GOP tylko do końca września. Później brak karty ŚKUP będzie traktowany jak jazda na gapę. Chyba że na dobre odstąpi się od tej dziwnej regulacji.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.