Nie ma zgody Marcina Krupy na manifestację Młodzieży Wszechpolskiej na katowickim rynku.

Publikujemy komunikat Urzędu Miasta Katowice w całości:

"Zawiadomienie o organizacji zgromadzenia publicznego, które miałoby się odbyć  na katowickim rynku w najbliższą niedzielę, wpłynęło do Urzędu Miasta Katowice 13 maja. Zawiadomienie zgłosiła osoba fizyczna – ta sama, która zgłosiła zgromadzenie publiczne, które odbyło się 6 maja w Katowicach – a które okazało się być wydarzeniem organizowanym przez Młodzież Wszechpolską.

Przypomnijmy, że prezydent Marcin Krupa 6 maja nakazał rozwiązanie zgromadzenia kierując się bezpieczeństwem mieszkańców Katowic. - Katowice są przeciwne faszyzmowi. Katowice są przeciwne nacjonalizmowi. Zdecydowanie potępiam takie działania, by pod przykrywką „promowania patriotyzmu” propagować tak naprawdę rasistowskie hasła – mówił 6 maja prezydent Marcin Krupa.

W najbliższą niedzielę na katowickim rynku planowane są inne wydarzenia, m.in. wystawa towarzysząca premierze spektaklu „Himalaje”, wystawa „Ojcowie Niepodległości” czy też mapping promujący wydarzenie „Bądź częścią gry”. W związku z powyższym prezydent Marcin Krupa nakazał miejskim służbom poinformować organizatora planowanego zgromadzenia publicznego, że „nie ma możliwości bezpiecznego przeprowadzenia zgromadzenia”.

- Podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców - nie chcę na ulicach Katowic oglądać zamaskowanych osób trzymających transparenty z napisami „white boys” i krzyżami celtyckimi, czego byliśmy ostatnio świadkami – mówi Marcin Krupa. - Katowice są przeciwne faszyzmowi i nacjonalizmowi i będę podejmować wszelkie działania, by tego typu ideologie nie były promowane w naszym mieście – dodał prezydent".

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.