Ważne i mniej ważne. Krótko i konkretnie. Czytaj: Dziś wybory / Wkrótce Noc Muzeów / Sfilmują nasze miasto / Mamy krócej pracować! / Poseł w sprawie działań prezydenta i policji / Elektryczna Metropolia

***

Dziś w dużej części Katowic głosowanie. Odbywają się wybory do rad dzielnic. Ponieważ o tym pisaliśmy, więc poniżej link do naszej publikacji. Głosować można - nie trzeba ale warto. "Co to mnie obchodzi?":
http://katowicedzis.pl/index.php/nasze-miasto/1137-co-to-mnie-obchodzi 

***

Zbliża się Noc Muzeów. To już 19 maja. Informujemy o tych wydarzeniach, o których promocję zostaliśmy poproszeni. Z tej okazji Galeria Szyb Wilson będzie otwarta dla zwiedzających aż do godz. 22:00. Będzie to ostatnia szansa na zapoznanie się z wystawą "Nowa Awangarda". Noc Muzeów organizuje również Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Przygotowano sporo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Z ich opisu wygląda na to, że będzie rzeczywiście ciekawie. Poniżej link do pełnej informacji na ten temat:
https://biblioteka.sum.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=596:noc-muzeow-2018a&catid=78&Itemid=857&lang=pl 

***

17 maja z kolei PopKooltour. Jak piszą organizatorzy, jest to wyjątkowy projekt społeczno-kulturalny. Ma na celu stworzenie filmowego obrazu dzisiejszych Katowic. Filmowcy podróżujący "popkooltourowym" busem przez trzy dni będą zaglądać do różnych części miasta.

***

Mamy krócej pracować! To postulat Partii Razem, która domaga się skrócenia tygodnia pracy. Rozpoczyna w Katowicach zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o wprowadzeniu 35-godzinnego tygodnia pracy. Niestety Katowice Dziś postulat ten nie dotyczy. 

***

Skoro jesteśmy przy polityce to dodajmy, że Młodzież Wszechpolska poinformowała o interpelacji posła Roberta Winnickiego w sprawie "prób rozpędzenia przez policję Marszu Powstańców Śląskich". Poseł Winnicki zadał ministrowi spraw wewnętrznych 6 pytań. Oświadczył również, że: "Skandaliczne zachowanie prezydenta Marcina Krupy będzie przedmiotem zawiadomienia o rażące przekroczenie uprawnień oraz o wykorzystywanie administracji samorządowej do prowadzenia walki politycznej". Pełna treść interpelacji poselskiej na sejmowej stronie pana posła.

***

Metropolia Śląska zorganizowała konferencję dotyczącą elektromobilności. Debatowano nad tym, czy miasta Metropolii Śląskiej są gotowe na przyjęcie nowoczesnych rozwiązań. Chyba tak, skoro to się dzieje. W Katowicach budowane są kolejne tory tramwjowe, kupowane są również autobusy elektryczne. Aut osobowych z napędem elektrycznym ciągle jak na lekarstwo, ale to wynika z zasobności mieszkańców.

***

Jeśli podoba wam się ta forma przekazywania informacji prosimy o lajka i udostępnienie. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.